0 dni
0 godziny
0 minuty

Zmiana zaczyna się tutaj:

Podkreślanie ciągłości / Dostosowywanie się do nowoczesności / Edukacja i innowacje / Angażowanie społeczności / Tworzenie lepszego i bardziej zrównoważonego jutra

Aktualności

20 lutego 2024 r.

Rodzaje stoisk na targach hanzeatyckich

W poniższym linku znajdziesz informacje o rodzajach stoisk na Targach Hanzeatyckich. RODZAJE STOISK (kliknij tutaj)

Zobacz więcej
20 lutego 2024 r.

Rejestracja i targi hanzeatyckie

Rejestracja w systemie Hansa 2024 Od 1 marca do 31 marca 2024 r. dostępny będzie system rejestracji i zamawiania usług. Umożliwi on rejestrację konkretnych osób do udziału w punktach programu oraz zamawianie...

Zobacz więcej
20 lutego 2024 r.

Partnerstwa na rzecz kultury

Specjalne wydarzenie dla 30 instytucji kultury i sektora kreatywnego w celu wzmocnienia relacji i poszukiwania synergii. Piątek, 14 czerwca 2024 r. od 10:00 do 14:00. - Partnerstwo - organizatorzy festiwali, artyści, przedstawiciele sektora...

Zobacz więcej
20 lutego 2024 r.

Forum Ekonomiczne

Gospodarzami Forum Gospodarczego są Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego i Międzynarodowe Targi Gdańskie. Piątek 14 czerwca 2024 r., w godzinach 10:00-15:00. Dyskusje panelowe i prezentacje obejmą następujące tematy: - Offshore W...

Zobacz więcej
21 lutego 2024 r.

RAMY PROGRAMU

13 czerwca 2024 (czwartek) 18:00 Recepcja Gdańska (Gdański Teatr Szekspirowski, Bogusławskiego 1) 20:00 Ceremonia otwarcia (Długi Targ) 14 czerwca 2024 (piątek) 08:30 Spotkanie Zarządu (Instytut Kultury Miejskiej, Targ Rakowy 11) 10:00 Otwarcie...

Zobacz więcej

Dowiedz się więcej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi ekscytującymi wiadomościami, aktualizacjami programu i ekskluzywnymi ofertami związanymi z 44. Międzynarodowymi Dniami Hanzy Gdańsk 2024. Nie przegap tej niezwykłej okazji, aby zanurzyć się w prawdziwie niezwykłym święcie tradycji hanzeatyckiej.

Hanse powraca do Gdańska

44. Międzynarodowy Dzień Hanzy w Gdańsku będzie platformą dla liderów, przedsiębiorców, naukowców, twórców i innowatorów, którzy chcą kształtować świat jutra.

Gdańsk był już gospodarzem Dnia Hanzy w 1997 roku.
Jako miasto, które przeszło długą drogę od hanzeatyckiego portu do symbolu walki o wolność, Gdańsk jest miejscem, które pokazuje, jak dziedzictwo kulturowe i historyczne może inspirować do tworzenia lepszej przyszłości.

W Gdańsku wierzymy, że dziedzictwo kulturowe miast hanzeatyckich to nie tylko relikt przeszłości, ale także siła napędowa przyszłości. Pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego jest kluczem do stworzenia przyszłości, która będzie zarówno pełna szacunku dla tradycji, jak i zorientowana na innowacje.

Dzień Hanzy 2024 przyniesie wizję europejskiej współpracy i wspólnego dążenia do stworzenia lepszego, bardziej zrównoważonego jutra.

Hanse powraca do Gdańska

44. Międzynarodowe Dni Hanzy w Gdańsku będą platformą dla liderów, przedsiębiorców, naukowców, twórców i innowatorów, którzy chcą kształtować świat jutra.

Gdańsk był już gospodarzem Dni Hanzy w 1997 roku.
Jako miasto, które przeszło długą drogę od hanzeatyckiego portu do symbolu walki o wolność, Gdańsk jest miejscem, które pokazuje, jak dziedzictwo kulturowe i historyczne może inspirować do tworzenia lepszej przyszłości.

W Gdańsku wierzymy, że dziedzictwo kulturowe miast hanzeatyckich to nie tylko relikt przeszłości, ale także siła napędowa przyszłości. Pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego jest kluczem do tworzenia przyszłości, która jest zarówno pełna szacunku dla tradycji, jak i zorientowana na innowacje.

Dni Hanzy 2024 przyniosą wizję europejskiej współpracy i wspólnego dążenia do stworzenia lepszego, bardziej zrównoważonego jutra.

Międzynarodowe Dni Hanzy

W czasach średniowiecznej Hanzy miasta hanzeatyckie spotykały się regularnie podczas Dnia Hanzy. Omawiano tam kwestie handlowe i podejmowano wspólne decyzje. Związek Miast ponownie podjął tradycję Dni Hanzy, organizując "Międzynarodowy Dzień Hanzy Czasów Współczesnych".

Festiwal międzynarodowego porozumienia

Każdego roku inne miasto hanzeatyckie jest gospodarzem i zaprasza do świętowania tradycji i międzynarodowego porozumienia. Świat Hanzy ożywa podczas Dni Hanzy dzięki licznym atrakcjom, targom i wystawom. Wiele miast hanzeatyckich ma swoje stoiska na targu hanzeatyckim. Tutaj można dowiedzieć się o ofertach turystycznych i spróbować lokalnych specjałów. Zespoły taneczne i muzyczne z miast hanzeatyckich występują na scenach lub spontanicznie na rogu ulicy, nadając Dniom Hanzy szczególny charakter. Decyzje dotyczące Hanzy są podejmowane przez miasta hanzeatyckie, tak jak w przeszłości, na corocznym Zgromadzeniu Delegatów podczas Dni Hanzy.

Organizatorzy

Kontakt

Biuro 44. Międzynarodowego Dnia Hanzy

Fundacja Gdańska

Długi Targ 28/29, 80-830 Gdańsk, Polska

info@gdansk2024.pl

Copyright © 2023 Fundacja Gdańska
Copyright © 2023 Fundacja Gdańska

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort przeglądania i analizować nasz ruch. Klikając "Akceptuj wszystko", wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z plików cookie.